Title Image

Kurucumuzun Kaleminden

Bir mühendis olarak çıktığım kariyer yolculuğumda aklımda hep şu ideal vardı: Bu ülke için gerçekten fark yaratacak bir güzel sanatlar akademisi kurmak.

Ülkemizde sanat ve kültür faaliyetlerinin kalitesinin hızla düştüğüne, gençlerimizin popüler kültür dışında hiçbir kıymetli sanatçımızı, müzik türünü tanımıyor oluşuna, geleneksel el sanatlarımızın günden güne unutuluşuna şahit oldukça, ümitsizliğe kapılmak yerine bu idealime daha sıkı sarıldım.

Forte Kültür Sanat Akademi, bu nedenle benim için herhangi bir hobi kursu ya da güzel sanatlara hazırlık dershanesinden çok öte… Benimle bu yola baş koyan, idealimi gönülden sahiplenen değerli ekip arkadaşlarımla birlikte canla başla çalıştık. Sonunda kuruluş amacı, kurumsal yapısı, işleyişi ve kalite standartları ile daha önce denenmemiş bir kuruma imza attık.

Akademimiz bugün adeta tam kapsamlı bir “güzel sanatlar faaliyetleri fabrikası” gibi işliyor; okullarda eksik görülen kültür ve sanat eğitimini tamamlıyoruz, kurumsal firmalara marka değerlerini artıracak etkinlikler tasarlıyoruz, gösterilerimizle daha fazla insanı sahne sanatlarının büyüleyici dünyasıyla tanıştırıyoruz, atölye ve saha çalışmalarımızla yeni nesillere unutulan değerlerimizi keşfetmeleri için fırsat yaratıyoruz…

İstiyorum ki, ülkemizde artık sanat ve kültür bir ayrıcalık olarak değil, hayati bir ihtiyaç olarak görülsün. İstiyorum ki, çocuklarımız geleneksel sanatlarımızı yeniden filizlendirsin.

Sanat, pek çok insanın genel kanısının aksine yetenek isteyen değil; çok disiplinli çalışma ve uzun yıllar emek vermeyi gerektiren bir alan. Ve biliyorum ki gençlerimiz bu disiplini edinir, sanata dört elle sarılırsa, kurum ve kuruluşlarımız da gereken desteği verir ve gençlerimizin arkasında durursa ülkemizden bütün dünyanın imrenerek izleyeceği pek çok büyük sanatçı çıkacak, kültür tarihine yön veren akımlar doğacaktır.

Forte Kültür Sanat Akademi Kurucusu

Okan GÜRBÜZ

Sohbeti Başlat
Yardıma mı İhtiyacınız Var?