Home  /  Sahne Projeleri  /  Anadolu Rüyası Kaybolan İzler

ANADOLU RÜYASI KAYBOLAN İZLER

2015 yılında eğitim kurumları içerisindeki en geniş planlamaya sahip halk kültürü projesi olarak başlattığımız Anadolu Rüyası projemizin 2.yıl temasını “Kaybolan İzler” olarak belirledik. İkinci yılımızda da proje ortağı olarak birlikte çalıştığımız Uğur Okulları ve Bahçeşehir Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu Gençlik Spor Kulübü Derneği ile geleneksel değerlerine sahip öğrenciler yetiştirme misyonumuza devam ettik. İkinci yılda daha geniş bir alana yayılan projemiz kapsamında Ordu, Giresun, İstanbul, İzmir, Ankara, Yalova ve Antalya’da bulunan öğrenci gruplarımıza eğitimler verdik. Kaybolan İzler teması altında her ay başka bir kaybolan değerimizi öğrencilerimizle birlikte keşfettik. Şubat ayında Kaybolan Tatlar, Mart ayında Kaybolan Meslekler, Nisan ayında ise Kaybolan Adetleri keşfettik. Bu yılki tema kapsamında öğrencilerimizle bulundukları bölgelerdeki köylere ziyaretler gerçekleştirdik. Bu ziyaretler sırasında öğrencilerimiz köy halkının evlerine ve iş yerlerine misafir oldular. Onlarla birlikte yemek yaptılar, tarlada çalıştılar, inek sağdılar vs.

Öğrencilerimiz, ortak senaryoya göre hazırlanmış halk dansları sunumumuzu Mayıs ayı içerisinde sahneye taşıdılar. Senaryo kapsamında bu yıl, Milli Mücadele döneminde halk kahramanı olarak görev almış Topal Osman, Yörük Ali, Yahya Kaptan, Kara Fatma, Karayılan gibi önemli değerlerimizin hikayelerini ve Milli Mücadele’deki unutulmaz katkılarını izleyiciyle buluşturduk. 250 öğrencinin ve 30 müzisyenin görev aldığı gösteride döneme ait kostüm, müzik ve tiyatral anlatımlar izleyenleri büyüledi. İlk yıl olduğu gibi TİM Maslak Show Center’da gerçekleşen gösteriye 2000 seyirci katılım sağladı. 8 aylık yoğun ve yorucu çalışmanın ardından izleyenlere unutulmaz bir tarihsel ve kültürel gece yaşatan öğrencilerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.

Bu yılki organizasyon ve tema ile bir kültür projesi olan Anadolu Rüyası, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak da misyonuna devam etti. Köy ziyaretleri yapan öğrencilerimiz yörelerindeki yerel bir köy okulu ile kardeş okul kampanyasını başlattılar ve okulun ihtiyaçlarını kendi imkanları ile giderdiler.

Teaser

Tanıtım

Kamera Arkası

YILI:

2017

PROJE ORTAĞI:

İZLEYİCİ SAYISI:

2000

GÖREV ALAN ÖĞRENCİ SAYISI:

250

PROJENİN UYGULANDIĞI İLLER:

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Giresun, Ordu, Yalova

Category:

Date:

Yardıma mı İhtiyacınız Var?