Home  /  Anasayfa   /  Forte Kültür Sanat Akademi’de “Öğrenciye Özel” Yaklaşım

Forte Kültür Sanat Akademi’de “Öğrenciye Özel” Yaklaşım

Forte Kültür Sanat Akademi’de “Öğrenciye Özel” Yaklaşım

Forte Kültür Sanat Akademi olarak 2015 yılından bu yana Türkiye’de denenmemiş bir iş modeli ile ülkemizin her noktasındaki eğitim kurumları içerisinde kültür ve sanat hizmeti sunmakta olan yapılanmamızda, “öğrenciye özel” yaklaşım önceliklidir.

Bu nedenle, okul öncesi dönemden üniversiteye kadar farklı yaş gruplarından, sayısı 3000’e yaklaşan öğrencilerimizin her birini, kendisi için en doğru kültür sanat ve spor branşına yönlendirmekle işe başlıyoruz. Farklı disiplinleri bir araya getirerek oluşturduğumuz müfredatımız ile enstrüman, dans, görsel sanatlar, yaratıcı drama gibi pek çok alanda eğitimler sunuyoruz. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde seçilen branş için başlatılan eğitim dönemi, öğrenci-veli-öğretmen üçgeni arasındaki iletişim ve takip süreçleri ile sürdürülüyor. Kültür sanat ve eğitim alanındaki toplam 25 yıllık deneyimimiz ve tüm süreçlerimizi kolaylaştıran yazılım alt yapımız sayesinde,ülkemizde daha önce yapılmamış bir kalite takip yönetimi gerçekleştiriyoruz.

Şimdi, 2019-2020 sezonunda kültür alanında uyguladığımız eğitim modellerinin yanı sıra güz yarı yılında spor alanında da eğitim ve hizmet sunmaya başlıyoruz. Bu özel eğitim içerisinde istedik ki; standart spor okullarının sunmuş oldukları tek düze spor eğitimleri gibi bir modelimiz olmasın. Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ve veli görüşmeleri neticesinde bir spor okulundan beklenen en önemli unsurun tam donanımlı bir hizmet sunulması olduğunu gördük. Bu nedenle eğitimimize spor eğitimi demek yerine, onu “kültür sanat spor yaşam koçluğu hizmeti” olarak adlandırmayı uygun gördük.

Öyleyse Kültür Sanat Spor Yaşam Koçluğu Nedir?

Kültür sanat spor yaşam koçluğu hizmetimiz, öğrencilerimizin yeteneklerine ve isteklerine göre eğitim alanlarına yönlendirilmesini kapsamaktadır. Ancak bu model içerisindeki en hassas nokta, uygulamaya olduğu kadar gözlem ve takip süreçlerinde de önem vermekten geçmektedir.

Adım Adım Kültür Sanat Yaşam Koçluğu Süreci:

1. Yetenek ve Temel Sağlık Testi

Alanında uzman akademisyenler tarafından öğrencilere özel yetenek tarama testi ve ilgi alanı görüşmeleri yapılır. Spor branşları için başvuru yapan öğrencilerimiz için ise öncelikle temel sağlık durumu kontrolleri gerçekleştirilir. Öğrencimizin herhangi bir sağlık riski bulunmamasıdurumunda, branş seçimi için uzman fizyoterapistimiz anatomik yapısını inceleyerek raporlar.

2. Sanat ve Spor Branşının Seçimi

Öğrencilerimiz, fizyolojileri, yaşları, yetenekleri ve ilgi alanlarına en uygun sanat dalı, enstrüman veya sporbranşının seçimini eğitmenleriyle birlikte gerçekleştirirler. Dilerlerse birden fazla sanat dalı veya spor branşında eğitim almayı da seçebilirler.

3. Koçluk ve Takip Süreci

Eğitimlere katılma süreci başlayan öğrencilerimizin ders devamlılığının yanı sıra tüm beslenme, fizik ve sportif çalışmaları takibe alınır. Ayda bir yapılan ölçümler velilerimize raporlanır ve haftada bir yapılan spor eğitimleri bu değerlere göre tasarlanır, gerekiyorsa güncellenir.

Öğrencilerimizin hem fiziksel hem kültürel hem de ciddi anlamda sağlık hususunda doğru yönlendirilmesini amaçladığımız bu uygulama mevcut eğitim modelleri ve kurumları tarafından bu denli hassas şekilde uygulanamamaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz: 0530 123 1005

Sohbeti Başlat
Yardıma mı İhtiyacınız Var?