Home  /  Anasayfa   /  Gelecek Sahnede Yarışması Sonuçlandı

Gelecek Sahnede Yarışması Sonuçlandı

Forte Kültür Sanat Akademi tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen “Gelecek Sahnede Online Kültür Sanat Yarışması” müzik, dans ve resim branşlarında birbirinden yetenekli öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Yarışma, 15.000’den fazla seyirciye ulaştı.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve eğitim kurumu destekli tek kültür sanat yarışması olan Gelecek Sahnede Online Kültür Sanat Yarışması için birbirinden yetenekli öğrenciler Nisan ayında enstrüman, dans ve resim alanlarında başvurularını yaptılar. Yapılan değerlendirmeden sonra yarışmaya katılmaya hak kazanan performanslar, Mayıs ayında Gelecek Sahnede mobil uygulaması üzerinden halk ve jüri puanlamasına açıldı. Öğrenciler kadar velilerin de ilgi gösterdiği yarışma için Türkiye genelinden toplam 15.600 kişi puan verdi.

Öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekleri sergilemelerini teşvik etmeyi amaçlayan yarışma ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde bireysel veya grup performansları olarak düzenlendi. Türkiye’nin pek çok ilinden, yaklaşık 250 öğrencinin katıldığı yarışmanın puanlama süreci 10 Haziran saat 17.00 de tamamlandı.

Projenin fikir babası ve Forte Kültür Sanat Akademi’nin kurucusu Okan Gürbüz, proje hakkında şöyle konuştu:

“Mühendislik üzerine aldığım akademik eğitimim ile 20 yılı aşkın süredir devam eden kültür sanat hayatımı “Gelecek Sahnede” yarışması ile birleştirdim. Projedeki temel amacımız; seviyesi ne olursa olsun öğrencilerimizin yeteneklerini cesurca sergilemelerini sağlamaktı. Açıkçası biz bile gördüğümüz performanslar karşısında şaşkına döndük. Aslında biz bu toprakların çocuklarına her daim inandık. Zira daha önce ortaya koyduğumuz kültür sanat projelerinde de şunu net şekilde gördük ki; bizim topraklarımızda çok yetenekli öğrencilerimiz mevcut. Sadece, sistem gereği veya yanlış yönlendirmeler sonucunda yetenekleri köreliyor veya yeteneklerini göstermekten çekiniyorlar. Gelecek Sahnede yarışması ve mobil platformu ile bu yetenekli öğrencilerimizi teşvik etmek istedik. Sanat, bizim topraklarımızın her yerinde mevcut… İstiyoruz ki; her yerde mevcut olan sanat, toplumumuzda lüks olarak görülmesin ve biz neredeysek orada var olsun. Biz Forte Kültür Sanat Akademi ailesi olarak bu ideal ile ülkemizin her noktasını geziyoruz ve küçük yaşlardan itibaren öğrencilerimize sanatı aşılamaya, onlara bu yolda cesaret vermeye gayret ediyoruz. Bu idealimizi teknoloji ile birleştirdik ve beklediğimiz gibi, yarışmamız çok büyük ilgi gördü; hatta bu ilgi o kadar büyük ki, gelecek yıl yapacağımız organizasyon için şimdiden çalışmalarımıza başladık!”

Yarışmanın eğitim partneri olan Uğur Okulları ve enstrüman partneri olan Zuhal Müzik’in de desteklediği projenin kazananları ise şu şekilde oldu;

 • İlkokul Bireysel Müzik Kategorisi 1. Si Duru Pınar Turuman / Yalova
 • Ortaokul Bireysel Müzik Kategorisi 1. Si Zeynep Kahya / Ordu
 • Lise Bireysel Müzik Kategorisi 1. Si Burak İspir / Kahramanmaraş
 • İlkokul Bireysel Dans Kategorisi 1. Si Birce İmece / Antalya
 • Ortaokul Bireysel Dans Kategorisi 1. Si Ela Eker / Antalya
 • Lise Bireysel Dans Kategorisi 1. Si İrem Nur Armutçu / İstanbul
 • İlkokul Bireysel Resim Kategorisi 1. Si Ayşe Melek Aliipek / İstanbul
 • Ortaokul Bireysel Resim Kategorisi 1. Si Kayra Sofu / İstanbul
 • Lise Bireysel Dans Resim 1. Si Betül Rukiye Köksoy / Kayseri
 • Ortaokul Grup Müzik Kategorisi 1. Si Grup Koioserebus / Tokat
 • Lise Grup Müzik Kategorisi 1. Si Grup Mösyö / Balıkesir
 • İlkokul Grup Dans Kategorisi 1. Si Grup Lasya /Antalya
 • Ortaokul Grup Dans Kategorisi 1.si Grup A Plus / İzmir
 • Lise Grup Dans Kategorisi 1.si Grup Du-Du / İskenderun
Sohbeti Başlat
Yardıma mı İhtiyacınız Var?