fbpx

Blog

Home  /  Anasayfa   /  ONLINE KÜLTÜR SANAT YARIŞMASI “GELECEK SAHNEDE” BAŞLADI!

ONLINE KÜLTÜR SANAT YARIŞMASI “GELECEK SAHNEDE” BAŞLADI!

Sanat emek isteyen bir alan; seçtiği sanat dalında iyi bir performans sergilemek isteyen herkesin düzenli olarak her gün belli bir süreyi o sanat dalıyla ilgili pratik yapmaya, kendisini geliştirmeye adaması gerekiyor. Elbette bunca çabanın biraz motivasyona, takdir görmeye ve ödüle ihtiyacı var. Hem çalışılan eserler sahneye konmayacaksa, seyirciyle buluşmayacaksa o zaman sanata gönül vermenin ve sanatçı olmanın ne anlamı kalır, öyle değil mi?

İşte, sanatın ve sanatçının “alkışlarla yaşadığını” çok iyi bilen Gelecek Sahnede Derneği, bu nedenle kurulduğu andan itibaren çocuklarımızı ve gençlerimizi kültür sanat alanında daha fazla çalışmaya, çabalamaya teşvik edecek yenilikçi bir fikri hayata geçirdi: Ülkemizin ilk eğitim kurumu destekli online yetenek yarışması “Gelecek Sahnede”, Uğur Okulları öğrencilerinin katılımına açıldı.

Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en kapsamlı online yetenek yarışması olma özelliğine sahip Gelecek Sahnede’nin esas amacı, öğrencilerin sanatsal alanlarda gösterdikleri çabayı daha fazla seyirci ile buluşturmak, onları cesaretlendirmek. Yarışmanın ikinci bir önemli amacı ise Uğur Okulları öğrencisi olmayan çocuklarımızı da sanatsal faaliyetlere katılmaya heveslendirmek. Ayrıca Gelecek Sahnede Online Kültür Yarışması, çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal medyayı sadece vakit geçirmek için değil, daha anlamlı bir amaç için kullanmalarını da teşvik edecek.

Uğur Okulları’nın eğitim anlayışı ve Gelecek Sahnede Derneği’nin vizyonu sayesinde, yarışma eğitim sektöründe bir ekol olmayı ve başka yarışma girişimlerine de ilham vermeyi hedefliyor.

Yarışmada yüzde 40 halk oylaması ve yüzde 60 jüri oylarıyla belirlenecek puanlarla, enstrüman, dans veya resim alanında çalışma yapan öğrenciler arasından en iyiler belirlenecek. Yarışma, Gelecek Sahnede Online Kültür Sanat Yarışması’nın özel mobil uygulamasından oylanabilecek ve takip edilebilecek.

Sanatın ne kadar emek istediğini, istikrarlı bir çalışma ve kaliteli eğitimin yetenekten daha değerli olduğunu öğrencilerden velilere, tüm topluma aşılamak hayaliyle yola çıkan Gelecek Sahnede Derneği adına tüm yarışmacılara başarılar ve iyi eğlenceler diliyoruz!

Katılım başvurusu ve yarışma koşulları hakkında bilgi almak için: www.geleceksahnede.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sohbeti Başlat
Yardıma mı İhtiyacınız Var?