Blog

Home  /  Blog   /  Forte Akademi ve Vatan Okulları Arasında Kültür Sanat İşbirliği Protokolü İmzalandı

Forte Akademi ve Vatan Okulları Arasında Kültür Sanat İşbirliği Protokolü İmzalandı

Özel eğitim kurumları içerisinde yükselen değer olan Vatan Okulları’nın kültür sanat altyapısını daha da donanımlı hale getirebilmek için Forte Kültür Sanat Akademi ile Vatan Okulları arasında sözleşme imzalandı.

Vatan Okulları’nın tüm şubelerinde hizmet verecek olan Forte Kültür Sanat Akademi ile kurumun hafta sonu kültür ve sanat kurslarına ait bütün süreçler Forte Akademi tarafından yürütülecektir. Bunun yanı sıra kurum içerisindeki kültür sanat biriminin kurulması, birim içerisinde görev alacak kaliteli ve uzman kadroların belirlenmesi, eğitim planlaması gibi önmeli konularda da danışmanlık yapacak olan Forte Akademi 2018 sezonu içerisinde Vatan Okulları öğrencileri ile özel bir sahne projesini de hayata geçirecektir.

Vatan Yansımaları

Kültür sanat alanında öncü projeler geliştiren Forte Akademi, 2018 yılında Anadolu Rüyası projesinin yanı sıra Vatan Okulları iş birliği ile Vatan Yansımaları projesini hayata geçirmek için çalışmalarına başladı. Ortaokul ve lise seviyesi öğrencilerle sahnelenecek proje için 100 öğrenci seçildi ve çalışmalara başlandı. 16 hafta gibi rekor bir sürede hazırlanarak sahnele ek proje için senaryo, repertuar çalışmaları, sahneleme, kostüm, ses, ışık ve müzik gibi pek çok iş konu Forte Akademi’nin ve Vatan Okulları Kültür Sanat birimi planlaması ile yürütülmektedir.

Sohbeti Başlat
Yardıma mı İhtiyacınız Var?