fbpx

Erken Dönem Müzik Eğitimi

Home  /  Erken Dönem Müzik Eğitimi

Erken Dönem Müzik Eğitimi

En minik yetenekler müzikle tanışıyor!

Alanında uzman eğitmenlerimizle, en küçüklere özel erken dönem müzik eğitimi ayrıcalığı.

Erken dönem müzik eğitimi ile beyin gelişiminin en hızlı olduğu okul öncesi dönemde, minik öğrencilerinize çok kıymetli eğitimler sunuyoruz. Fiziksel yeterlilikleri tam olarak oluşmamış 4-5 yaş grubu öğrencilerini klasik enstrüman eğitimine zorlamak ve onları yıldırmak yerine Orff, Preschools Prodigies Zil Eğitimleri ve Ritim gibi metodlarla, müziği onların diline tercüme ediyor ve sınıf ortamında eğlenerek öğrenmeyi mümkün kılıyoruz. Ne de olsa bu çok özel üç yöntemin esas amacı, çocuklarımıza erken yaşta müziği sevdirmek, böylece onları gelecekte enstrüman çalmaları için cesaretlendirmek.

Forte Kültür Sanat Akademi’nin sunduğu erken dönem müzik eğitimi hizmeti, eğitim kurumlarında sıkça karşılaştığımız okul öncesi dönemde doğrudan müzik eğitimi bulunmaması ve eğitimli öğretmen eksikliğini gideriyor. Tekniği öğrenerek kendisini geliştirmek isteyen öğretmenlerinize, yalnızca 3 gün süren eğitimlerimizi başarıyla tamamlamaları halinde Amerika ve İngiltere onaylı sertifika veriyoruz.
Sertifikalı öğretmenlerinizden erken dönem müzik eğitimi alan öğrencileriniz ise, ileride özellikle piyano ve gitar eğitimine geçmek istediklerinde dersleri yaşıtlarına göre çok daha iyi kavrıyor ve enstrümanı rahatlıkla çalabiliyorlar. 4 yaşından başlayan temel müzik eğitiminin ardından 13 yaşa kadar ilerleye süreçte nefesli enstrümanlara ilgi duyan daha büyük çocuklarımıza da ayrıca, pTrumpet, pBone ve pBuzz eğitimleri veriyoruz.