Blog

Home  /  Anasayfa   /  Geleceğin Sanatçı Adaylarına Çağrı

Geleceğin Sanatçı Adaylarına Çağrı

Forte Akademi & Uğur Okulları Kültür Sanat Kış Okulu Başlıyor

Forte Kültür Sanat Akademi ve Uğur Okulları’nın 2015 yılından bu yana devam eden kültür sanat işbirliği, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde de devam ediyor!

Türkiye’nin her noktasında okul öncesi dönemden üniversiteye kadar eğitim alan tüm öğrencilerimize kültür ve sanat alışkanlığını kazandırmak, eğitim hayatlarında doğru yön bulmalarını sağlamak amacıyla sürdürdüğümüz eğitimlerimizde yine çok özel planlamalarla geliyoruz.

Eğitim Branşları ve Yaş Grupları Nedir?

Piyano

Piyano eğitimlerimiz Lise, Ortaokul ve İlkokul öğrencilerimiz için verilecektir.

Gitar

Gitar eğitimlerimiz Lise, Ortaokul, İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz için verilecektir.

Bağlama

Bağlama eğitimlerimiz Lise, Ortaokul, İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz için verilecektir.

Bateri

Bateri eğitimlerimiz sadece Lise ve Ortaokul öğrencilerimiz için verilecektir.

Keman

Keman eğitimlerimiz Lise, Ortaokul ve İlkokul öğrencilerimiz için verilecektir.

Ukulele

Ukulele eğitimlerimiz Lise, Ortaokul ve İlkokul 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz için verilecektir.

Bale

Bale eğitimlerimiz sadece Okul Öncesi ve İlkokul öğrencilerimiz için verilecektir.

Hip Hop

Hip Hop eğitimlerimiz İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz için verilecektir.

Halk Dansları

Halk Dansları eğitimlerimiz İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz için verilecektir.

Görsel Sanatlar

Görsel Sanatlar eğitimlerimiz Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz için verilecektir.

Program Ücretleri ve Ders Süreleri Nedir?

 Piyano derslerimiz birebir şekilde verilecektir. Bir ders süresi 45 dakikadır. Program ücreti Aylık 300 TL + %18 KDV şeklindedir.

Gitar derslerimiz grup dersi olarak verilecektir. Bir ders süresi 45 dakikadır. Program ücreti Aylık 300 TL + %18 KDV şeklindedir

Bağlama derslerimiz grup dersi olarak verilecektir. Bir ders süresi 45 dakikadır. Program ücreti Aylık 300 TL + %18 KDV şeklindedir.

 Bateri derslerimiz birebir şekilde verilecektir. Bir ders süresi 45 dakikadır. Program ücreti Aylık 300 TL + %18 KDV şeklindedir.

 Keman derslerimiz birebir şekilde verilecektir. Bir ders süresi 45 dakikadır. Program ücreti Aylık 300 TL + %18 KDV şeklindedir.

 Ukulele derslerimiz grup dersi olarak verilecektir. Bir ders süresi 45 dakikadır. Program ücreti Aylık 300 TL + %18 KDV şeklindedir

 Bale derslerimiz grup dersi olarak verilecektir. Bir ders süresi 50 dakikadır. Program ücreti Aylık 250 TL + %18 KDV şeklindedir

Hip Hop derslerimiz grup dersi olarak verilecektir. Bir ders süresi 50 dakikadır. Program ücreti Aylık 250 TL + %18 KDV şeklindedir

Halk Dansları derslerimiz grup dersi olarak verilecektir. Bir ders süresi 50 dakikadır. Program ücreti Aylık 200 TL + %18 KDV şeklindedir

Görsel Sanatlar derslerimiz grup dersi olarak verilecektir. Bir ders süresi 60 dakikadır. Program ücreti Aylık 200 TL + %18 KDV şeklindedir

Ödemeler Nasıl Yapılacak ?

Eğitim Branşlarımıza ait ödemeler 22 Eylül – 05 Ekim tarihleri arasında Forte Akademi online ödeme sistemi üzerinden yapılacaktır. Kredi kartı ya da bankamatik kartları ile yapılabilecek ödemeler, ister aylık olarak ister dönemlik peşin olarak yatırılabilecektir.

Aylık ödemelerde her ayın 1. ve 5. günü arasında velilerimiz Forte Akademi online ödeme sistemine giriş yaparak kredi kartı ya da bankamatik kartları ile ödemelerini yapabileceklerdir.

Eğitim ücretini dönemlik olarak peşin ödemek isteyen velilerimiz ise kursa başlama tarihlerine kadar Forte Akademi online ödeme sistemine giriş yaparak kredi kartı ya da bankamatik kartları ile ödeme yapabileceklerdir. Dönemlik peşin ödemelerde %10 indirim uygulanacaktır.

Dersler Ne Zaman Başlayacak ?

İlk Dönem eğitimlerimiz 6 Ekim Cumartesi günü eş zamanlı olarak tüm şubelerimizde başlayacaktır. İlk dönemin son dersi 12 Ocak Cumartesi günü yapılacaktır. İlk dönem ders planlaması maksimum 14 haftadır

İkinci Dönem eğitimlerimiz ise 9 Şubat Cumartesi günü eş zamanlı olarak tüm şubelerimizde başlayacaktır. İkinci dönemin son dersi ise 8 Haziran Cumartesi günü yapılacaktır. İkinci dönem ders planlaması maksimum 18 haftadır.

Dersler Hangi Günler Olacak ?

Birebir eğitim verilecek olan derslerimiz hafta içi ya da hafta sonu Cumartesi günü verilebilecektir. Grup derslerimiz ise sadece Cumartesi günleri verilecektir.

Hafta içi verilecek olan derslerimizde öğrenci ve kurs öğretmenlerimizin programları esas alınacaktır.

Kurslara Okul Dışından da Katılabiliyor muyuz ?

Eğitim branşlarımıza Uğur Okulları öğrenci olmayan öğrencilerimizde katılabilmektedir. Programlarımıza dışarıdan katılan öğrencilerimiz için program fiyatları farklıdır. Bunun 0530 878 1003 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Programlara Nasıl Kayıt Olunacak ?

Eğitimlerimize 15 Ağustos – 29 Eylül tarihleri arasında www.ugur.kurskayit.org sitesi üzerinden ön kayıt yapıtarabilirsiniz.

Ön kayıt işleminizden sonra Forte Akademi sistemi üzerinden SMS ile bilgilendirileceksiniz. Ayrıca Forte Akademi Program Koordinatörlüğü tarafından aranarak ön kayıt işleminiz teyit edilecektir.

29 Eylül tarihine kadar sürecek olan ön kayıt işleminden sonra yeter sayıya ulaşan kurslarımız için 22 Eylül – 05 Ekim tarihleri arasında kesin kayıt yaptırılacaktır. Velilerimiz Forte Akademi tarafından kesin kayıt işlemi için SMS ile bilgilendirilecek ve Forte Akademi online ödeme sistemine yönlendirilecektir.

Ödeme işlemi başarı ile tamamlanan öğrencimiz 6 Ekim Cumartesi günü kursa davet edilecektir.

Programlara Katılan Öğrencilerin Kazanımları Neler Olacak ?

“Gelecek Sahnede Online Kültür Sanat Yarışması” ile dünyaya açılacaklar

Kış Okulu Programlarına katılan öğrencilerimiz ve şubelerimiz arasında bir sosyal yarışma düzen­lenecek. Bu yarışmaya hazırlanan öğrencilerimiz, çalışmalarını profesyonel video çekimi ile sahneleyecekler. Performanslar, sosyal medyada paylaşılacak ve daha çok izleyiciye ulaşacak. Yapılan halk oylaması ve bilirkişi değerlendirmesi sonucunda birinci olanlar, yurt dışındaki dans, müzik ve görsel sanat etkinliklerimize indirimli gönderilecek ve ülkemizi temsil edecekler!
Programlara katılan ve başarı ile bitiren her öğrencimize, Uğur Okulları ASDF (Akademik-Sosy­al-Duygusal ve Fiziksel) yaklaşımı çerçevesinde Akademik Gelişim Dosyalarına dahil edebilece­kleri başarı sertifikaları verilecek.

Yurt dışındaki yarışmalar ve gösteriler ile farklı kültürler ve medeniyetler tanıma imkanı bulacaklar
Öğrencilerimiz, yazın yurt dışındaki yarışma ve gösterilere ekipçe katılmaya hak kazanacaklar.

Motor becerileri ve hayal gücü yüksek bir nesil
Özellikle görsel sanat eğitimlerimize katılan öğrencilerimiz yaratıcılık, sorun çözme ve farklı bakış açıları geliştirme gibi konularda donanım kazanacaklar. Öğrencilerimizin eleştirel düşünme ve iletişim becerileri artacak, kendine güvenen bireyler olarak yetişmeleri sağlanacaktır.

Takım çalışmasının önemi.
Grup dersleri şeklinde düzenlenecek olan eğitimler sayesinde öğrencilerimiz, birlikte sonuç alma, yardımlaşma ve paylaşma yeteneklerini kazanacaklar.

Akademik Gelişim Dosyalarını geliştirecekler
Programlara katılan ve başarı ile bitiren her öğrencimize, Uğur Okulları ASDF (Akademik-Sosy­al-Duygusal ve Fiziksel) yaklaşımı çerçevesinde Akademik Gelişim Dosyalarına dahil edebilece­kleri başarı sertifikaları verilecek.